7. septembris, 2021

Mercedes-Benz AG prezentējis 4 jaunus elektroauto modeļus

Mercedes-Benz AG prezentējis 4 jaunus elektroauto modeļus

Starptautiskajā Auto izstādē IAA Mercedes Benz AG nāca klajā ar diviem jauniem elektroauto modeļiem – Mercedes EQE un Mercedes EQB, kā arī diviem konceptauto – Mercedes-Maybach EQS un Mercedes EQG.

2021-07-03_image_21c0446-006.jpgEQE tirgū būs pieejams, sākot ar 2022. gada vidu. Tas seko luksus EQS pēdās, un ir otrais pilnībā elektriskais auto, kura pamatā ir augstākās klases elektriskā arhitektūra. Izmēros kompaktāks, taču arī sportiskāks, interjera dizainā un aprīkojumā tas pilnībā sasaucas ar EQS – piemēram, kā papildu aprīkojums ir pieejams Hyperscreen ar jaunākās paaudzes MBUX automātiskās durvis (priekšējās) un arī aizmugurējās ass piestūrēšana.

Ar vienu uzlādi EQE var mērot līdz pat 660 kilometrus lielu attālumu. EQE ir uzstādīts litija jonu akumulators ar lietderīgo jaudu 90 kWh.

2020-09-29_image_20c0580-016.jpgSavukārt EQB aiz EQA ir otrā pilnībā elektriskā kompaktā automašīna Mercedes-EQ saimē. Jaudīga un efektīva elektriskā piedziņa, gudra rekuperācijas sistēma un navigācija ar elektrisko izlūkošanu ir tikai dažas no funkcijām, kas to saista ar EQA.

EQB saskaņā ar WLTP ar vienu uzlādi var nobraukt 419 kilometri. EQB standarta aprīkojumā piedāvā piecas sēdvietas, bet pēc izvēles tas pieejams ar trešo sēdekļu rindu. Sākotnējajā piedāvājumā ir EQB 300 4MATIC un EQB 350 4MATIC ar kopējo elektroenerģijas patēriņu 16,2 kWh uz 100 km. Taču nākotnē plānots arī modelis ar priekšējo riteņu piedziņu un modeļa versija ar īpaši lielu sasniedzamību.

Tirgū EQB tiks laists jau šā gada beigās un būs ceturtā 2021. gadā prezentētā pilnībā elektriskā Mercedes-Benz vieglā automašīna aiz EQS, EQC, EQA un EQV.

Pārskatāmā nākotnē pilnībā elektriska versija ieplānota arī SUV luksus segmentā - Mercedes-Maybach EQS un elektriskā G klase. Kā saka Brita Sēgere, Daimler AG un Mercedes-Benz AG valdes locekle, daudzi Mercedes klienti sagaida, ka viņu izvēlētais zīmols iestāsies par ilgtspējīgām vērtībām un uzņemsies atbildību par vidi. Tāpēc uzņēmums arī tradīcijām bagātiem luksusa zīmoliem rada progresīvas, uz nākotni vērstas alternatīvas. Un šie abi konceptauto ir pierādījums tam, ka vismodernākās elektriskās piedziņas tehnoloģija, apvienojumā ar novatoriskām informācijas un izklaides sistēmām un seniem zīmoliem raksturīgo meistarību, tradīcijām un izsmalcināto interjeru, rada unikālu luksus pieredzi.

Jauno auto prezentācijas video
Saistītie raksti