1. marts, 2022

Mercedes-Benz vējstikla slotiņām -30%

Mercedes-Benz vējstikla slotiņām -30%

Vējstikla slotiņas ir elements, par kuru auto apkopes laikā bieži vien piemirst. Taču nolietotas tās var ievērojami pasliktināt redzamību un spēju novērtēt braukšanas apstākļus uz ceļa. Jautājums – kad vēl var paciesties, bet kad slotiņas jāmaina obligāti, un kādas labāk izvēlēties – budžeta klases, kas nopērkamas degvielas uzpildes stacijās un lielveikalos vai tomēr oriģinālās. Uz šo un citiem jautājumiem atbildes palīdz rast iAuto redaktors Māris Ozoliņš.

Vai jūtat atšķirību? Jūsu Mercedes-Benz to jūt!

Visu marta mēnesi Mercedes-Benz oriģinālajām vējstikla slotiņām

-30%

Piedāvājums spēkā, ja uzstādīšana tiek veikta Domenikss servisa centrā.

Cenu lapa Pieteikt servisa apmeklējumu

Lai novērtētu sava auto vējstikla slotiņu stāvokli, jāseko līdzi speciālajam indikatoram, kas paredzēts tieši šim nolūkam – fiksēšanai, kad slotiņas nodilušas. Ja indikatora nav, ir vērts vadīties pēc šim divām pazīmēm – slīdot pa stiklu, slotiņas rada troksni, un tās nevienmērīgi notīra visu ūdeni un netīrumus. Ja pirmais aspekts ir vienkārši kaitinošs un neatbilstošs Mercedes-Benz izslavētajam komforta līmenim, tad otrais jau ietekmē satiksmes drošību, it īpaši krēslas stundās. Tomēr, ja slotiņu efektivitātes samazinājums ir vizuāli uzskatāms, tātad drošība jau ir pasliktināta. Lai no tā izvairītos, iesakām laicīgi vērsties pie servisa speciālista, lai slotiņu stāvokli profesionāli novērtētu. Vējstikla slotiņas, tāpat kā riepas, jāmaina pirms braukšanas drošība ir kaut mazākajā veidā pasliktināta!


Pastāv viedoklis, ka lēto un dārgo slotiņu vējstikla tīrīšanas kvalitāte neatšķiras. Pat jaunas lētas slotiņas pirmās nedēļas vai pat mēnešus savus pienākumus pildīs veiksmīgi, taču nereti budžeta klases slotiņu virsma nav pārklāta ar izturīgu grafīta pārklājumu, vai arī tas uzklāts ļoti plānā kārtā. Tas noved pie straujas tīrīšanas kvalitātes samazināšanās - apgrūtinātas redzamības caur vējstiklu.

Oriģinālās Mercedes-Benz vējstikla slotiņas ir testētas un sevi pierādījušas ekstremālos apstākļos. Lai klienti baudītu vislabāko sniegumu, testēšanas laikā Mercedes-Benz slotiņām bija jānotīra no vējstikla 4000 litru ūdens. Tāpat uz tām 250 stundas no vietas tika smidzināts sālsūdens. Visbeidzot tām bija jāveic 500 000 darbības ciklu bez jūtama darbības efektivitātes krituma. Citiem vārdiem - tie ir 2 160 000 kvadrātmetri notīrīta stikla. Lūk ko nozīmē oriģinālās vējstikla slotiņas!

 auto-ikona-01-01.png    grafita-ikona-01.png    500000-ikona-01.png
 Izgatavotas konkrētam modelim

Katram modelim – GLE, GLC, E klases sedanam u.c., ir atšķirīgs vējstikla izliekums. Secīgi - katra oriģinālo slotiņu komplekta izliekuma rādiuss ir izstrādāts atbilstoši konkrēta modeļa vējstikla izliekumam.

  Grafīta pārklājums

Oriģinālajām slotiņām uz gumijas ir grafīta pārklājums. Tas nodrošina mīkstu slīdējumu pār stiklu un to, ka notraukts tiek pat vissīkākais piliens.

 

Līdz pat 500 000 tīrīšanas ciklu

Mercedes-Benz logu slotiņas spēj veikt līdz pat 500 000 tīrīšanas ciklu bez jūtama efektivitātes zuduma. Rezultāts? Mercedes-Benz oriģinālās slotiņas arī pēc gada tīrīs kā jaunas. 

Pareiza vējstikla slotiņu uzstādīšana ir nenovērtējami svarīga, tāpēc šo darbu labāk uzticēt profesionāļiem. Automobili nepieciešams iestatīt servisa režīmā, stiprinājumi pareizi jānofiksē, lai slotiņas atrastos tām paredzētajās pozīcijās un leņķī pret stiklu, kā arī nepieciešams izmantot servisa materiālus, lai pasargātu auto virsbūvi no netīšu defektu radīšanas nomaiņas laikā. Domenikss iesaka izmantot iespēju un veikt slotiņu nomaiņu savlaicīgi, lai jau pirmo pavasara saules staru varētu ieraudzīt caur perfekti tīru logu!

Cenu lapa Pieteikt servisa apmeklējumu

Andris Skuja

Rezerves daļu un aksesuāru pārdevējsSaistītie raksti