11. aprīlis, 2023

Esiet pamanāms uz ceļa: jaunais Mercedes-Benz CLA un CLA Shooting Brake

Esiet pamanāms uz ceļa: jaunais Mercedes-Benz CLA un CLA Shooting Brake

Štutgarte. Pateicoties vairākām inovācijām un uzlabotam standarta aprīkojumam, Mercedes-Benz nostiprina kompakto automobiļu segmenta etalonu CLA Coupé un CLA Shooting Brake pozīciju.

 Jaunas formas priekšējais apakšējais panelis, pārveidotais radiatora režģis ar zvaigžņu rakstu un jaunais aizmugurējais difuzors uzsver sportiskās īpašības. Tās papildina LED augstas veiktspējas priekšējo lukturu modernizētā grafika, kas pirmoreiz ir iekļauta standarta aprīkojumā, kā arī LED aizmugurējie lukturi. Jaunās krāsas – hyper blue (tikai CLA modeļiem) un spectral blue, kā arī trīs papildu disku dizaini dažādos izmēros līdz 19 collām paplašina individualizācijas iespējas. Jaunā CLA Coupé un CLA Shooting Brake modeļa standarta aprīkojumā ir iekļauti 17 collu vieglmetāla diski ar pieciem spieķiem vanādija sudraba krāsā vai dizains ar pieciem dubultiem spieķiem mirdzošā melnā krāsā ar spīdošu apdari.

Ekskluzīvs interjers ar augstajām tehnoloģijām, košām krāsām un jauniem apdares elementiem

Interjera akcents ir brīvstāvošais dubultais ekrāns. Tagad standarta aprīkojumā ir iekļauts 7 collu un 10,25 collu displejs. Papildus ir pieejami divi 10,25 collu displeji ar platekrāna skatu. Tie nodrošina visaptverošu augsto tehnoloģiju pieredzi un veido neparasti atvērtu telpas arhitektūru. Pašreizējās paaudzes stūres ratam ir Nappa ādas apdare – tas iekļauts standarta aprīkojumā. Daudzfunkcionālais sporta stūres rats pirmoreiz ir pieejams arī ar ARTICO ādas imitācijas apdari. Jaunie apdares elementi tumšā ogļu krāsā, no liepas koka ar atvērtām porām vai no brūnas MICROCUT mikrošķiedras (tikai AMG sērijai) papildina interjeru. AMG sērijā pirmoreiz ir pieejams arī apsildāms stūres rata apvalks.

Arī ērtie sēdekļi ir daļa no CLA Coupé un CLA Shooting Brake jaunā augstas kvalitātes standarta aprīkojuma. Tie ir iekļauti standarta aprīkojumā, apvienojot ARTICO ādas imitāciju un audumu ar trīsdimensiju iespiedumu melnā krāsā. Tie ir pieejami arī modernā sage grey tonī. Progresīvā aprīkojuma sērijas interjeram ir trīs krāsu varianti melna, macchiato beige un sage grey. AMG sērijas automobiļiem standarta sēdekļu apšuvums no ARTICO ādas imitācijas / MICROCUT mikrošķiedras tagad ir pieejams arī bahia brown tonī. AMG sērijas automobiļu apšuvums kopumā ir pieejams piecos toņos: melnā, bahia brown, sage grey, titanium grey pearl/black un – pirmoreiz – red pepper/black.

Ērto sēdekļu auduma pārvalki ir izgatavoti no 100 % pārstrādātiem materiāliem. ARTICO/MICROCUT sēdekļu pārvalkiem šis sadalījums ir 65 % sēdekļa spogulim un 85 % apakšējam audumam. Pārstrādātu materiālu izmantošana ir svarīga, lai sasniegtu CO2 neitralitāti. Mercedes-Benz mērķis ir jau šīs desmitgades beigās vismaz uz pusi samazināt CO2 emisiju apjomu katram jaunā autoparka pasažieru automobilim visā dzīves ciklā, salīdzinot ar 2020. gadu. No 2039. gada pasažieru automobiļu un furgonu parka mērķis ir būt CO2 neitrāliem, kompensējot oglekļa emisiju radīto kaitējumu visā automobiļu vērtību ķēdē.

Būtiski uzlabots aprīkojums un vienkāršots piedāvājumu loģika

Mercedes-Benz ir būtiski uzlabojis standarta aprīkojumu un vēl precīzāk pielāgojis piedāvājumu loģiku konkrētām klientu vēlmēm. Piemēram, divu jauno CLA modeļu pamataprīkojums jau ietver tālo gaismu palīgsistēmu, atpakaļskata kameru un USB komplektāciju, kā arī ādas stūres ratu un LED priekšējos lukturus. Sākot ar automobiļiem, kas aprīkoti ar progresīvās apdares sērijas komplektāciju, klienti saņem arī novietošanas stāvvietā komplektāciju un spoguļu komplektāciju, kā arī EASY-PACK bagāžas nodalījuma durvis modelim CLA Shooting Brake.

Pārējais funkcionālais aprīkojums ir ietverts komplektācijās, pamatojoties uz faktiskiem klientu ieradumiem. Klienti var konfigurēt automobiļus, cik vien iespējams individuāli, izvēloties tādus dizaina elementus kā krāsa, apšuvums, apdare un diski.

Jaunākās paaudzes MBUX un Burmester®  skaņas sistēma ar Dolby Atmos

CLA Coupé un CLA Shooting Brake ietver jaunākās paaudzes MBUX ar jauniem displeja stiliem: “Classic” sniedz visu vadītājam nepieciešamo informāciju, “Sporty” rada paliekošu iespaidu ar dinamisko apgriezienu skaitītāju, savukārt “Discreet” sniedz tikai būtiskāko informāciju. Kopā ar trīs režīmiem (Navigācija, Palīdzība, Apkope) un septiņiem krāsu variantiem instrumentu paneli un centrālo displeju var individuāli pielāgot vadītāja vēlmēm un situācijai. Centrālais displejs nodrošina visas iepriekšējās funkcijas, piemēram, navigāciju, multivides atskaņošanu, tālruņa zvanus, informāciju par automobili u. c., un to var ērti izmantot kā skārienekrānu.

Pārveidotā telemātikas sistēma rada paliekošu iespaidu ar jaunu dizainu un uzlabotu veiktspēju. Jauna funkcija ir savienojamība ar viedtālruņiem, izmantojot Apple CarPlay vai Android Auto Wireless. Papildu savienojamībai CLACoupé un CLA Shooting Brake ir papildu USB-C ports un uzlabotas USB uzlādes iespējas. Tagad visi USB porti ir izgaismoti.

Aktivizējot tiešsaistes pakalpojumus lietotnē Mercedes me[1], Hey Mercedes balss asistents spēj vēl labāk sarunāties un mācīties. Noteiktas darbības var arī veikt, nesakot “Hey Mercedes”. MBUX balss asistents var arī izskaidrot automobiļa funkcijas. Jaunais audio ceļojumu gids “Tourguide”, kas sākotnēji bija pieejams Vācijā, papildina ceļojuma informāciju ar aizraujošu funkciju – tā ir daļa no “MBUX balss asistenta” lietotnē Mercedes me. Izrunājot balss komandu “Hey Mercedes, start Tourguide”, MBUX informācijas un izklaides sistēma ceļā izstāsta interesantus faktus par apskates objektiem. Sistēma atpazīst aptuveni 3400 brūnās informācijas zīmes uz Vācijas ceļiem.

Kopā ar jaunākās paaudzes MBUX papildus pieejamā Burmester® telpiskās skaņas sistēma tagad ietver visaptverošo Dolby Atmos audio pieredzi. Tā mūzikai sniedz vairāk telpas, dzidruma un dziļuma. DolbyAtmos ļauj diskrētus audio elementus vai objektus novietot trīsdimensiju skaņas laukā un pielāgot jebkurai atskaņošanas videi.

[1] Lai izmantotu Mercedes me connect pakalpojumus, jums jāizveido Mercedes me ID un jāpiekrīt Mercedes me connect pakalpojumu lietošanas noteikumiem. Parādītie pakalpojumi, kā arī to pieejamība un funkcijas ir atkarīgas no automobiļa modeļa, ražošanas gada, izvēlētā īpašā aprīkojuma un valsts.

Jaunajos CLA modeļos ir arī uzlabotas drošības palīgsistēmas. Piemēram, pateicoties uzlabotajai vadītāja palīgsistēmu komplektācijai, joslas ieturēšanas palīgsistēmu daudz ērtāk kontrolē aktīvā stūres vadība. Nākamās paaudzes novietošanas stāvvietā komplektācija atbalsta garenisku novietošanu stāvvietā un nodrošina 360 grādu vizualizāciju automobiļa novietošanai stāvvietā ar kameras palīdzību, izmantojot 3D attēlus.

Elektrificēti un jaudīgi automobiļi

Benzīna dzinēji ir pilnībā elektrificēti, un standarta aprīkojumā ir iekļauti četru cilindru dzinēji ar 7 vai 8 pakāpju dubultā sajūga automātisko transmisiju. Daļējo hibrīdautomobiļu dzinēji ir aprīkoti ar papildu 48 voltu borta barošanas avotu, kas atbalsta ātru iedarbināšanu, pateicoties papildu 10 kW jaudai. Jaunais siksnas piedziņas starteris‑ģenerators ievērojami uzlabo klientu komfortu un pieredzi. Piemēram, tas nodrošina zemu vibrāciju līmeni un zemu dzinēja iedarbināšanas trokšņa līmeni, kā arī kustību brīvgaitā, kad iekšdedzes dzinējs ir izslēgts. Bremzēšanas un ātruma palielināšanas laikā starteris-ģenerators veic rekuperāciju un tādējādi nodrošina elektroenerģiju 12 voltu borta tīklam, kā arī 48 voltu akumulatoram. Tas var palīdzēt iekšdedzes dzinējam, uzņemot ātrumu. Jaunais ECO Score 3.0 motivē vadītājus veikt degvielu taupošas darbības, diferencēti novērtējot dažādus braukšanas posmus.

Kontaktinformācija:

Koerts Groenevelds (Koert Groeneveld), tālrunis: +49 (0) 160 861 4747,

Toms Stellers (Tom Steller), tālrunis: +49 (0) 151 5862 0029,

Katrīna Dunca (Catrin Dunz), tālrunis: +49 (0) 176 3099 7855,

Plašāka informācija par Mercedes-Benz ir pieejama vietnē www.mercedes-benz.com. Informācija presei un digitālie pakalpojumi žurnālistiem un pavairošanai ir atrodami Mercedes me tiešsaistes mediju platformā vietnē media.mercedes-benz.com, kā arī mūsu Mercedes-Benz mediju vietnē group-media.mercedes-benz.com.