5. janvāris, 2022

Jaunais pilsētas spēka vīrs – Mercedes-Benz Citan, ir klāt!

Jaunais pilsētas spēka vīrs – Mercedes-Benz Citan, ir klāt!

Kompakts ārējos izmēros, tomēr pārsteidzoši ietilpīgs un spēcīgs. Bagātīgi piepildīts ar novatoriskām funkcijām. Daudzveidīgi pielietojams neskaitāmu darbu paveikšanai pilsētas vidē. Tāds ir jaunais Mercedes-Benz Citan.

Ne velti jaunā Citan priekšrocību nodemonstrēšanai Daimler sadarbojas ar īstu milzi - Haftoru Bjornsonu (attēlos), kurš paceļot virs zemes 501 kg smagu svaru stieni, uzstādīja pasaules rekordu. 2,06 metrus garais un 155 kilogramus smagais Bjornsons Citan vadītāja lomā jūtas patiesi ērti un omulīgi.

Citan atkarībā no izpildījuma - Panel Van, vai Tourer, izmantojams kā kravu, tā pasažieru pārvadāšanā. Būvnieki, amatnieki, preču piegādātaji un citu jomu profesionāļi novērtēs 2.9 m³ plašo kravas telpu, plaši atveramās bīdāmās durvis abās transportlīdzekļa pusēs, zemo (59 cm) slieksni, kas bagāžas iekraušanu padara ērtu un vieglu, kā arī bagāžas telpas pielāgojamību. Savukārt Tourer izpildījumā pasažieri novērtēs Citan ērtos sēdekļus un daudzveidīgās to izvietošanas iespējas.

Neatkarīgi no izpildījuma Citan var aprīkot ar multimediju sistēmu MBUX, kas citastarpā reāllaikā attēlo satiksmes informāciju, bezvadu mobilo ierīču lādēšanas iespēju un augstas veiktspējas LED priekšējiem lukturiem.

Papildu augstajai funkcionalitātei un spējai pielāgoties ikviena klienta vajadzībām Citan nodrošina visaptverošu drošības aprīkojumu un augstu braukšanas komfortu. Jaunā Citan Panel VAN standarta drošības aprīkojumā ir: 6 drošības spilveni, ATTENTION ASSIST un Mercedes-Benz avārijas izsaukuma sistēma.

Savukārt Citan Tourer papildu jau minētajam standarta aprīkojumā ir arī Active Lane Keeping Assist un Speed ​​Limit Assist ar ceļa zīmju noteikšanu.

Papildu pēc pieprasījuma ir pieejamas arī daudzas citas braukšanas palīgsistēmas, tostarp Active Distance Assist DISTRONIC, kas var automātiski pārņemt braukšanu sastrēgumos, kā arī Active Steering Assist. Tas palīdz vadītājam noturēt Citan braukšanas joslas centrā.

Citan dzinēju klāstu veido trīs dīzeļdegvielas un divi benzīna modeļi. Tos visus vieno lieliska vadāmība pat zemā apgriezienu diapazonā un ekonomisks patēriņš. Vēl straujākam paātrinājumam, piemēram, apdzīšanas laikā, 85 kW dīzeļdzinēja versija, kas pieejama Panel Van izpildījumā, ir aprīkota ar pārslodzes/virsgriezes momenta funkciju. Uz īsu brīdi tā var izsaukt līdz 89 kW jaudu un 295 Nm griezes momentu.

Visi dzinēji ir aprīkoti ar ECO start/stop funkciju. Līdzās sešpakāpju manuālajai pārnesumkārbai jaudīgākie dīzeļa un benzīna modeļi ir pieejami arī ar septiņu pakāpju divsajūgu pārnesumkārbu (DCT).

Noslēgumā. Šis Citan ir pēdējais Mercedes-Benz modelis ar iekšdedzes dzinēju, ko koncerns izstrādājis. Visi turpmākie jaunie modeļi būs pieejami tikai ar elektrisko piedziņu.

Uzzināt vairāk
Saistītie raksti