Transporta nākotne ir elektriska. Arī komercpārvadājumos

Šobrīd autoindustrija piedzīvo tehnoloģisko progresu, kas atgādina novatoriskos sasniegumus pirms 130 gadiem, kad tika dibināts “Mercedes-Benz”. Transporta nākotne ir elektriska un to iespējams baudīt jau šobrīd. Izvēloties savu autoparku papildināt ar kādu no Mercedes-Benz  elektriskjiem mikroautobusiem – eSprinter, vai eVito, jūs iegūsiet ne tikai tādu pat ietilpību kā automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, bet arī absolūti jaunu braukšanas pieredzi, kā arī virkni priekšrocību. Ja jūsu ikdiena rit galvenokārt pilsētā pa paredzamiem maršrutiem, tad Mercedes-Benz elektriskā mobilitāte ir paredzēta tieši jums.

Leonīds Verņickis

Kravas un pasažieru mikroautobusu tirdzniecības konsultants

Aleksandrs Planics

Kravas un pasažieru mikroautobusu tirdzniecības konsultants

Atklājiet Mercedes-Benz elektrisko transportieru priekšrocības

Visi Mercedes-Benz elektriskie mikroautobusi – neatkarīgi no tā, vai tie paredzēti pasažieru pārvadāšanai, vai kravu transportēšanai, sniegs savam īpašniekam virkni priekšrocību. 

04-1.png

Zemākas ekspluatācijas izmaksas

Ekanomiju sajūtīsiet jau ar pirmo dienu. Pirmkārt, elektrības izmaksas ir zemākas par degvielas izmaksām. Otrkārt, jau šobrīd elektriskajiem transportlīdzekļiem paredzētas dažādas priekšrocības – bezmaksas stāvvietas, tiesības pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām, nodokļu atvieglojumi. Un nākotnē elektromobilitātes veicināšanai būs pieejamas valsts subsīdijas un atlaides, bet pilsētās transportam ar iekšdedzes dzinējiem ir sagaidāmi iebraukšanas ierobežojumi, vai pat aizliegums. 

Zemākas uzturēšanas izmaksas

Elektriskajiem transportlīdzekļiem ir mazāk kustīgu detaļu nekā transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinēju. Tāpat pateicoties rekuperācijai, to bremzes ir mazāk noslogotas. Tādēļ regulāro apkopju un ar detaļu nodilumu saistītās izmaksas ir mazākas. Papildu ražotājs sniedz garantiju – ja būs nepieciešama akumulatora maiņa pirmo 6 gadu laikā, vai līdz 100 000 km nobraukumam, tā būs bez maksas.

evito-panel-van-1.png

Veikla braukšana

Gandrīz pilnīgi nedzirdamā elektriskā piedziņa piedāvā īpašu braukšanas pieredzi. Nospiežot Mercedes-Benz elektriskā mikroautobusa akseleratoru, jūs pieredzēsiet, kā augsta griezes momenta elektromotoru jauda nekavējoties tiek pārvērsta iespaidīgā paātrinājumā. Nekādu lokālu emisiju. Tikai izcila atsaucība un kustību teju bez trokšņa.

Nekādu kompromisu

Gan eVito, gan eSprinter akumulatori atrodas zem transportlīdzekļa grīdas. Līdz ar to tie neaizņem vietu automašīnas iekšpusē un nekādi kompromisi attiecībā uz komfortu vai ietilpību netiek pieļauti. Gan eVito, gan eSprinter vadītāja kabīnē, gan pasažieru/kravas nodalījumā pieejams tāds pats aprīkojuma klāsts kā modeļos ar iekšdedzes dzinēju. 

Elastīgas uzlādes iespējas

Pateicoties kombinētajai uzlādes sistēmai (CCS), Mercedes-Benz elektriskie mikroautobusi ir elastīgi attiecībā uz uzlādes iespējām. Akumulatora uzlādi var veikt gan publiskajās uzlādes stacijās, gan mājās vai uzņēmumā no elektrotīkla, vai speciāli šim nolūkam uzstādītas uzlādes kārbas. Piemēram, Mercedes-Benz Wallbox Home, kas ērti, ātri un droši uzlādē elektromobiļus ar jaudu līdz 22 kW.

evito2.png

Pozitīvs tēls

Ar elektrisko mikroautobusu jūs vismaz lokāli braucat bez emisijas, un jūsu automašīnai nav nepieciešama dzinēja eļļošana. Ja elektroenerģiju šīm automašīnām ražo, izmantojot alternatīvos enerģijas avotus, piedziņa nerada nekādu CO₂ emisiju. Tādejādi Mercedes-Benz mikroautobusi stiprinās jūsu tēlu.

Ļauj izmantot elektroenerģiju visefektīvāk

Ar līdz pat 5 rekuperācijas līmeņiem un līdz 4 braukšanas programmām jūs varat izvēlēties starp maksimālu komfortu un maksimālu nobraucamo attālumu. 

Rekuperācijas līmeņi

Piedziņas programmas

D auto Dinamisks un paredzams rekuperācijas spēks, pamatojoties uz drošības asistentu, kameras un navigācijas sistēmas datiem

D+ Transportlīdzeklis pārvietojas, neizmantojot rekuperāciju

D - Vēl vairāk palielināts rekuperācijas griezes moments

D - - Maksimālais rekuperācijas griezes moments, nodrošina "braukšanu ar vienu pedāli"

C Pilna piedziņas jauda ar lielu apsildes un gaisa kondicionēšanas jaudu

E Optimāli pielāgota nobraucamajam attālumam, piedāvā nedaudz mazāku jaudu un griezes momentu ar atbilstošu apsildi un gaisa kondicionēšanu

E+ Paredzēta maksimālam nobraucamajam attālumam, samazināta dzinēja, apsildes un gaisa kondicionēšanas jauda

S Paredzēta sportiskam braukšanas sniegumam ar pilnu jaudu un maksimālo griezes momentu, kā arī ar lielu apsildes un gaisa kondicionēšanas jaudu

evito-abi-kopa.png

eVito – izcils kā pasažieru pārvadājumos, tā kravu transportēšanā

Automobilis eVito jebkurā tā komplektācijā ir tikpat funkcionāls, drošs un ērts, kā jūs to sagaidāt no Mercedes-Benz Vito ar iekšdedzes dzinēju. Šo vidējā izmēra transportieri iespējams pielāgot jebkura biznesa profilam.

eVito Tourer PRO elektromotora maksimālā jauda ir 150 kW (204 ZS) un griezes moments līdz 365 Nm, un tas pieejams garajā un īpaši garajā versijā ar akumulatora ietilpību 60 kWh un 90 kWh. Tas piedāvā vietu līdz 8 pasažieriem plus 1 sēdvieta vadītājam, kuru izvietojums ir pielāgojams individuālajām vajadzībām, un ir vienlīdz piemērots gan ikdienas lietošanai, gan atpūtai ģimenēm. Tā atbalsta sistēmu klāsts ir paraugs savā segmentā. Papildus daudzām standarta aprīkojumā esošajām atbalsta sistēmām pēc izvēles ir pieejama arī braukšanas palīgsistēmu pakete, aktīvā distances brīdinājuma palīgsistēma DISTRONIC vai atpakaļskata kamera.

eVito Tourer PRO ar 60 kWh akumulatoru

eVito Tourer PRO ar 90 kWh akumulatoru

Transportlīdzekļa pilna masa 3500 kg

Nobraucamais attālums līdz 239 km

Enerģijas patēriņš 26,7 kWh/100 km

Uzlādes laiki:

 • no 0 līdz 100 % ar uzlādes jaudu 11 kW ar maiņstrāvu apm. 6,5 stundas
 • no 10 līdz 80 % ar uzlādes jaudu 50 kW ar maiņstrāvu apm. 50 minūtes
 • no 10 līdz 80 % ar papildu uzlādes jaudu 80 kW līdzstrāvas ātrās uzlādes stacijā apm. 35 minūtes
 • 3 piedziņas programmas "E+", "E" un "C"

5 rekuperācijas līmeņi "D- -", "D-", "D", "D+" un "D auto"

Transportlīdzekļa pilna masa 3500 kg

Nobraucamais attālums līdz 370 km

Enerģijas patēriņš 26,2 kWh/100 km

Uzlādes laiki:

 • no 0 līdz 100 % ar uzlādes jaudu 11 kW ar maiņstrāvu apm. 10 stundas
 • no 10 līdz 80 % ar uzlādes jaudu 50 kW ar maiņstrāvu apm. 80 minūtes
 • no 10 līdz 80 % ar papildu uzlādes jaudu 110 kW līdzstrāvas ātrās uzlādes stacijā apm. 45 minūtes
 • 3 piedziņas programmas "E+", "E" un "C"

5 rekuperācijas līmeņi "D- -", "D-", "D", "D+" un "D auto"

Savukārt eVito Panel VAN īpaši efektīvais elektromotors nodrošina 85 kW (116 ZS) maksimālo jaudu un līdz pat 295 Nm griezes momentu. Tas pieejams garajā versijā ar kravas telpu līdz 6,6 m³ un kravas zonu līdz 4,76 m², kur ietilpst līdz pat 3 eiropaletēm. Kravu iespējams iekraut gan no aizmugures, kuras divviru durvis var atlocīt līdz pat sānsienām un nostiprināt, gan pa bīdāmajām durvīm pasažiera pusē. Pēc izvēles bīdāmās durvis ir pieejamas arī vadītāja pusē. Objektus kravas telpā var nostiprināt uz 2 stiprināšanas sliedēm bagāžas nodalījuma grīdā, izmantojot papildu stiprinājuma cilpas un stiprinājuma siksnas.

evito-panel-van-3.png

eVito Panel Van – preču transportieris

Transportlīdzekļa pilna masa 3200 kg

Lietojamā akumulatora jauda 35 kWh

Nobraucamais attālums līdz 184 km

Enerģijas patēriņš 19 kWh/100 km

Uzlādes laiks no 0 līdz 100 % ar jaudu līdz 7,4 kW un maiņstrāvu (AC) apm. 6 stundas

3 piedziņas programmas "E+", "E" un "C"

4 rekuperācijas līmeņi “D- -“, “D-“, “D“ un “D+“

eSprinetr Panel VAN – jauns laikmets kravu pārvadājumos

eSprinter preču mikroautobuss ir tikpat uzticams, ekonomisks un pielāgojams, kā tas pierasts ar Sprinter vairāk nekā 25 gadus. Tā efektīvā elektriskā piedziņa nodrošina līdz 85 kW (116 ZS) jaudu, un tās maksimālais griezes moments ir 295 Nm. Jūs varat pasūtīt pilna izmēra elektrisko mikroautobusu standarta (A2) garuma versijā ar augsto jumtu pēc izvēles – ar 35 kWh vai 47 kWh akumulatora ietilpību. Tāpat kā Sprinter ar iekšdedzes dzinēju tā kravas telpas tilpums ir 11 m3. Atkarībā no akumulatora ietilpības eSprinetr kravnesība ir no 900 kg līdz 1040 kg. Izmantojot ierasto plašo aprīkojuma klāstu, varat to precīzi pielāgot savam pārvadāšanas uzdevumam.

Pieteikties eSprinter testa braucienam

eSpriner Panel VAN ar 35 kWh akumulatoru

eSpriner Panel VAN ar 47 kWh akumulatoru

Nobraucamais attālums līdz 120 km

Enerģijas patēriņš 37,1 kWh/100 km

Uzlādes laiki

 • no 0 līdz 100 % ar uzlādes jaudu 7,4 kW ar maiņstrāvu apm. 6 stundas
 • no 10 līdz 80 % ar uzlādes jaudu 20 kW ar maiņstrāvu apm. 70 minūtes
 • no 10 līdz 80 % ar papildu uzlādes jaudu 80 kW līdzstrāvas ātrās uzlādes stacijā apm. 20 minūtes

3 piedziņas programmas “E+”, “E” un “C”

4 rekuperācijas līmeņi “D- -“, “D-“, “D“ un “D+“

Nobraucamais attālums līdz 168 km

Enerģijas patēriņš 32,5 kWh/100 km

Uzlādes laiki

 • no 0 līdz 100 % ar uzlādes jaudu 7,4 kW ar maiņstrāvu apm. 8 stundas
 • no 10 līdz 80 % ar uzlādes jaudu 20 kW ar maiņstrāvu apm. 90 minūtes
 • no 10 līdz 80 % ar papildu uzlādes jaudu 80 kW līdzstrāvas ātrās uzlādes stacijā apm. 25 minūtes

3 piedziņas programmas "E+", "E" un "C"

4 rekuperācijas līmeņi “D- -“, “D-“, “D“ un “D+“

Leonīds Verņickis

Kravas un pasažieru mikroautobusu tirdzniecības konsultants

Aleksandrs Planics

Kravas un pasažieru mikroautobusu tirdzniecības konsultants