29. maijs, 2023

Mercedes Benz Vans uzsāk virzību uz pilnīgi elektrisku nākotni.

Mercedes Benz Vans uzsāk virzību uz pilnīgi elektrisku nākotni.

Sākot no 2026. gada, visu jauno Mercedes-Benz furgonu pamatā būs tikai viena inovatīva, modulāra un pielāgojama arhitektūra ar nosaukumu VAN.EA, kas ir saīsinājums no Van Electric Architecture (furgonu elektriskā arhitektūra). Saskaņā ar stratēģiju, kas paredz pilnīgu pāreju uz elektromobiļiem, VAN.EA arhitektūra ir izstrādāta no nulles kā konkrētiem mērķiem paredzēts elektromobilis

Turpmāk visi komerciālie un privātie vidēja izmēra un lielie furgoni tiks būvēti uz tās pamata. Gan komerciālai lietošanai paredzētie daudzpusīgie augstākās klases universālie furgoni, gan privātie luksusa furgoni, kuru pamatā būs VAN.EA, būs orientēti uz pievienoto vērtību klientiem un viņu individuālajām vajadzībām.

Plānots par vairāk nekā 50 % samazināt variantus produktu klāstā, salīdzinot ar pašreizējiem furgoniem ar iekšdedzes dzinēju, bet vienlaikus saglabāt klientiem tos pašus lietošanas veidus.

Arhitektūra (VAN.EA)

Ar VAN.EA arhitektūru Mercedes-Benz Vans koncentrējas uz efektivitāti un sniegumu visos transportlīdzekļa aspektos, tai skaitā attiecībā uz aerodinamiku, piedziņu, riepām un šasiju. Mērķis ir panākt lielu nobraucamo attālumu ar optimālu akumulatora kapacitāti, un tas ir tieši saistīts ar transportlīdzekļa masu un izmaksām.

Modulāra un pielāgojama arhitektūra nozīmē arī lielu apjomradītu ietekmi, kā arī maksimālu sinerģiju, pateicoties racionālākiem, vienkāršākiem un ātrākiem procesiem. Maksimāli efektīva resursu izmantošana ne vien izstrādē, bet arī ražošanā nodrošina ilgtspējīgu rentabilitāti.

Jauni tirgi, jauni klienti

Mercedes-Benz Vans mērķis ir rentabla turpmākā izaugsme nozīmīgākajos reģionos. Šobrīd Eiropa jau ir spēcīgākais tirgus, kas veido 60% no kopējā pārdošanas apjoma visā pasaulē. Mercedes-Benz Vans vēlas šeit nostiprināt savu pozīciju. Raugoties nākotnē, ievērojams izaugsmes potenciāls ir paredzams ASV augstākās klases komerciālo lielo furgonu jomā un Ķīnā attiecībā uz privātajiem luksusa furgoniem.

Ražošanas tīkls

Mercedes-Benz Vans veic globālā ražošanas tīkla reorganizāciju ar savu pirmo pilnīgi elektrisko vieglo komerciālo transportlīdzekļu (eLCV) ražotni Javorā, Polijā. Ražotnes mērķis ir noteikt jaunus standartus produktivitātes, ekonomisku darbību un ilgtspējības aspektā augstākās klases elektrisko vieglo komerciālo transportlīdzekļu ražošanai visā pasaulē. Uz VAN.EA arhitektūru balstīto lielo furgonu ražotne neradīs oglekļa emisijas, tāpat kā visas Mercedes-Benz Vans ražotnes.

Mercedes-Benz Vans elektrifikācijas stratēģija 

Mercedes-Benz Vans stratēģijā ir stingri iedibināts mērķis būt līderiem elektriskās mobilitātes jomā.
2023. gadā Mercedes-Benz Vans piedāvā pilnīgi elektriskus variantus visos segmentos, sākot no maziem un vidēja izmēra līdz lieliem furgoniem. Ar VAN.EA arhitektūru Mercedes-Benz Vans īsteno nākamo elektrifikācijas stratēģijas posmu. Sākot no 2026. gada, visi vidēja izmēra un lielie furgoni uz jaunās modulārās arhitektūras pamata būs tikai elektriski.

2022. gadā Eiropā Mercedes-Benz Vans tirgus daļa attiecībā uz elektriskajiem vidēja izmēra un lielajiem furgoniem bija vairāk nekā 20 %. Vairāk nekā 40 000 elektrisko furgonu jau ir pārdoti, un Mercedes-Benz Vans mērķis ir turpināt spēcīgu izaugsmi elektriskajā segmentā.
Saistītie raksti